Atgal

Konvekcinės medienos džiovyklos

Šiuo metu medienos džiovinimas yra gerokai pažengęs į priekį. Seniau mediena dažniausiai būdavo džiovinama saulės ir vėjo pagalba, t. y. natūraliu būdu. Džiovinimas vyko ne keletą dienų ar mėnesių, o ištisus metus. Todėl gerai išdžiovinta mediena buvo labai brangi ir vertinga. Bet ir tada medienos džiovinimo paslaptys jau buvo atskleistos, nes atsirado taip vadinami medienos džiovinimo kambariai (kameros). Šis džiovinimo būdas išliko ir iki mūsų laikų. Tačiau toks medienos džiovinimo būdas nėra efektyvus. Mediena nėra pilnai išdžiovinama. Kai kurie gaminiai nuo tokio džiovinimo būdo po tam tikro laiko dėl medienos kitimo ir judėjimo suskyla, sutrūkinėja, nes medis nebūna išdžiūvęs iki galo.

Džiovinimas - apdorojimas, kuriuo sumažinama medienos drėgmė, kad būtų garantuotas jos atsparumas, stabilumas ir ilgaamžiškumas.

Džiovinimo procesas yra labai svarbi medienos apdirbimo ir dirbinių gamyklos ciklo dalis, nes nuo jo priklauso ir jų kokybė ir savikaina.

Dirbtinis medienos džiovinimas - tai medienos patalpinimas į tam tikras kameras, kuriose yra palaikomos tam tikros sąlygos medienai džiūti. Šios kameros yra vadinamos medienos džiovyklomis.

Populiariausios Lietuvoje ir visame pasaulyje yra konvekcinės medienos džiovyklos. Šiose džiovyklose medienos džiovinimo procesas vyksta efektyviai. Taikoma medienos džiovinimo technologija leidžia ženkliai sumažinti atsirandančių įtrūkimų skaičių, taigi medienos gaminiai išlaiko estetinę išvaizdą ir kitas teigiamas savybes.

Mediena yra džiovinama cikliškai, t. y. pakraunama, išdžiovinama, iškraunama, po to vėl kartojamos šios procedūros.

Standartinės konvekcinės medienos džiovyklos komplektas leidžia sukurti modernų džiovinimo procesą: be šilumos tiltų, pasižyminčia gera šilumos izoliacija, mechaniškai atsparią ir kainuojančią palyginti nedaug. Konvekcinėse medienos džiovyklose taikomas nepertraukiamas džiovinimo metodas. Medienos džiovinimo procesą reguliuoja skaitmeniniai mikroprocesoriai. Toks būdas yra patikimas ir jį lengva prižiūrėti. Konvekcinių medienos džiovyklų ypatybės: ventiliatoriai ir valdymo sistema, reguliuojama drėgno oro šalinimo iš džiovyklos sistema, vidiniai šilumos įrenginiai, oro cirkuliacija, šildymo sistema, drėkinimas ir kt.

Į konvekcines medienos džiovyklas mediena kraunama iš priekio, autokrautuvu. Medienos džiovyklų dydis gali būti įvairus (pagal poreikius). Taip pat galime pasiūlyti nestandartinių matmenų medienos džiovyklas pagal klientų pageidavimus. Konvekcinių medienos džiovyklų konstrukcijos ir detalės gaminamos iš aliuminio ir nerūdijančio plieno.